Absolwenci

ZNANI W KRAJU
Absolwent Gimnazjum nr 9

Kamil Bijoś

Absolwent Gimnazjum nr 9
Polski wokalista jazzowy, członek zespołu Sound’n’Grace, finalista czwartej edycji programu „The Voice of Poland”, uczestnik programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Absolwentka Gimnazjum nr 9

Aleksandra Kołcz

Absolwentka Gimnazjum nr 9
Wokalistka Tercetu Mocha. Zespół otrzymał I wyróżnienie w Debiutach Festiwalu Opole 2009 oraz uczestniczył w półfinale „Mam talent”.
Absolwent Gimnazjum nr 9

Jakub Kołodziej

Absolwent Gimnazjum nr 9
Tenor, przedsiębiorca. W latach 2006-2010 aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej i Teatru Maska w Rzeszowie. Pomimo swojego młodego wieku koncertował już w Niemczech, Francji, Włoszech itd. Może się poszczycić nagrodami indywidualnymi m.in. Nagrodą Prezydenta Miasta Rzeszowa "Młode Talenty", Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego za konkursowe rozpowszechnianie muzyki sakralnej jak i tymi, które zdobył jako solista chóru: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "Varsovia Cantus". Absolwent logistyki na Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie student Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie pełni rolę przewodniczącego Samorządu Studenckiego. W marcu 2017 powołany do Komisji ds. Przedsiębiorczości Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

STUDIOWALI LUB STUDIUJĄ ZA GRANICĄ

lukasz_kolodziej

Łukasz Kołodziej

• licencjat z filozofii, polityki i ekonomii na University of Warwick (U.K.)

• University of North Carolina at Chapel Hill (USA)


Absolwent oddziału dwujęzycznego Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie (2012r.) gdzie aktywnie włączał się w życie szkoły. Był przewodniczącym Szkolnego Koła Caritas, które reprezentował m.in. w Watykanie na Europejskim Forum Organizacji Charytatywnych, śpiewał w szkolnym chórze, reprezentował gimnazjum w zawodach piłki nożnej, ale także wielokrotnie brał udział w konkursach przedmiotowych zostając m.in. laureatem olimpiady historycznej.

Po ukończeniu gimnazjum, rozpoczął naukę w renomowanym liceum im. Mikołaja Kopernika w Warszawie w klasie przygotowującej do Matury Międzynarodowej. W latach 2013-2015, jako stypendysta Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata (ang: United World Colleges), pobierał naukę w elitarnej szkole Stonyhurst College w Anglii. Szkołę skończył jako najlepszy uczeń klas matury międzynarodowej, prefekt a także dwukrotny kapitan szkolnej drużyny biegów przełajowych.

W 2015 roku podjął studia na kierunku Filozofia, Polityka i Ekonomia w Warwick University w Wielkiej Brytanii. Już na pierwszym roku został wybrany reprezentantem swojego roku w radzie departamentu a w dodatku współorganizował Warwick Economics Summit: największą studencką konferencję ekonomiczną w Europie. Dzięki dobrym wynikom w nauce i aktywnej działalności na rzecz uczelni, drugi rok studiów spędził na stypendium w Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill w Stanach Zjednoczonych, by następnie spędzić semestr na renomowanym Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences Po Paris).

Odbywał staże w Narodowym Banku Polskim, Parlamencie Europejskim, Giełdzie Papierów Wartościowych, hiszpańskiej firmie ryzyka finansowego Consultora de Riesgos Financieros, pracował również dla paryskiego start-upu oraz jako analityk w Asseco w Krakowie.

Ukończył 840-kilometrową Drogę Św. Jakuba w Hiszpanii trasą północną w 25 dni.

Obecnie (2020) odbywa studia magisterskie w Warwick Business School na kierunku Analiza Danych jako stypendysta rektora. Został asystentem naukowym Prof. Jonothan’a Neelands’a oraz pracuje w Urzędzie Miasta Coventry jako analityk danych, gdzie odpowiada za badania nad kulturą i dobrobytem w mieście i za realizację strategicznych zamierzeń w ramach festiwalu Coventry Miasto Kultury 2021. Ponadto został powołany do zarządu Fundacji Samorządu Studenckiego Warwick, która zrzesza i reprezentuje głos 26 000 studentów uczelni.

Arek_Putkowski

Arkadiusz Putkowski

• Studiuje International Football Business (Międzynarodowy biznes w piłce nożnej) na uczelni UCFB Wembley (University Campus of Football Business). Uczelnia znajduje się na stadionie Wembley w Londynie

Julia_Wronska

Julia Wrońska

• Studiuje International Relations – Queen Mary University of London.

Iga_Frąc2_1

Iga Frąc

• Studiuje BSc in Economics – University College London.

Karolina Uchman - studiowała w USA (New York University).

Magda Helon – University of Pavia, (Włochy) – medycyna.

Jakub Tęcza po ukończonych studiach we Frankfurcie nad Menem i Mannheim w Niemczech jest doktorantem w USA (Doctoral program of Department of Economics at the University of Arizona, Tucson), z zamiłowania biegacz –maratończyk. Startował w słynnym maratonie w San Francisco (poczytaj o tym w zakładce Sukcesy/ Nasi mistrzowie.

Adrianna Bednarska – prawo i ekonomia w Wielkiej Brytanii (SOAS University of London).

Flawia Paściak – psychologia University of Aberdeen w Wielkiej Brytanii.

Justyna Bomba – University College of London w Wielkiej Brytanii.

Maria Trzcińska – medycyna w Wiedniu - Medizinische Universität Wien.

Wojciech Bilkiewicz – studiował ekonomię w Wiedniu.

Maja Hawłasewicz – absolwentka SGH na kierunkach: Metody ilościowe w ekonomii oraz Finanse i Rachunkowość, absolwentka Fundacji Lesława Pagi, obecnie doradca strategiczny w jednej z największych firm technologii informatycznych (Amdocs Israel Ltd.) Tel Aviv.

Monika Lenart – ukończyła psychologię w College University of New York, uzyskała tytuł magistra z psychologii i psychoterapii na Rutgers University.

Zuzanna Raczek – studiowała sinologię na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu oraz na Xi'an International Studies University.

ABSOLWENCI O CIEKAWYM ŻYCIORYSIE

Katarzyna Uchman studiowała architekturę i inżynierię lądową na University of Bath (Wielka Brytania), uzyskała tytuł magistra z architektury i urbanistyki na TU Delft w Holandii ze specjalizacją "wodna." W czasie studiów magisterskich pracowała w Stanach Zjednoczonych jako adiunkt na Stevens Istitute of Technology - miała własny projekt związany z dynamicznym modelowaniem zagrożenia powodziowego i obrony przeciwpowodziowej w rejonie Port Authority of New York and New Jersey. Współpracowała z SANDIA National Lab.

Realizowała projekty:
• aplikacja informująca wizualnie o zagrożeniu powodziowym dla Google
• obrona przeciwpowodziowa dla Dżakarty, we współpracy z konsulatem holenderskim w NY i rządem indonezyjskim,
• dla Lokheed Martin, model na bazie swoich wcześniejszych modeli oraz dla Lagos w Nigerii
• ochrony przeciwpowodziowej (flood resilience) – praca w korporacji architektonicznej NBBJ. Jej bezpośrednim szefem był główny urbanista Nowego Jorku Alexandros Washburn.

Pracowała w Architecture Institute of Rotterdam, a teraz jest zatrudniona w polskiej firmie wykonawczej na tzw. eksporcie jako inżynier budowy w Amsterdamie i w Delft. Tworzy jednocześnie własny biznesplan związany z „building with water”.

Woloszyn

Filip Wołoszyn

Wykształcenie

  • Uniwersytet Rzeszowski Wydział Medyczny, przewód doktorski w dziedzinie nauk o zdrowiu
  • Uniwersytet Rzeszowski Wydział Wychowania Fizycznego, kierunek: Wychowanie Fizyczne, specjalizacja: Narciarstwo Alpejskie
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Studia Podyplomowe  Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie
  • Uniwersytet Rzeszowski Wydział Wychowania Fizycznego, kierunek: Wychowanie Fizyczne, studia w języku angielskim, specjalizacja: piłka siatkowa
  • Uniwersytet Rzeszowski nauczyciel akademicki przedmiotu fizjologia człowieka w języku angielskim ze studentami English Division kierunku lekarskiego Wydział Medyczny, Laboratorium Innowacyjnych Badań Układu Krążenia i Oddechowego, Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych (starszy referent inżynieryjno-techniczny)

Pomysłodawca i główny badacz w projektach badawczych:

  • Ocena wydolności fizycznej poprzez zastosowanie testu spiroergometrycznego u dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1
  • Ocena wydolności fizycznej poprzez zastosowanie testu spiroergometrycznego u studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego
  • Pilotażowe prospektywne badanie obserwacyjne wpływu wydolności organizmu i składu masy ciała na jakość resuscytacji krążeniowo-oddechowej osób dorosłych (Nawiązanie współpracy z Centro de Medicina del Deporte y Alto Rendimiento w Walencji)

Główne zainteresowania badawcze:

  • Fizjologia wysiłku fizycznego
  • Metabolizm wysiłkowy
  • Reakcje krążeniowo-oddechowe podczas wysiłku fizycznego
  • Wpływ cukrzycy na aktywność fizyczną
  • Metody bezpośredniej oceny wydolności fizycznej
  • Dietetyka w sporcie
  • Wpływ suplementów i ich rola w wysiłku fizycznym
  • Analiza i programowanie diety dla sportowców – Antropomotoryka

Umiejętności i tytuły:

  • Biegła znajomość języka angielskiego i serbsko-chorwackiego oraz podstawowa języka włoskiego
  • Odbyte szkolenie z ergospirometrii i obsługi programu kooperującego Metasoft Studio, a także umiejętność posługiwania się oprogramowaniem do analizy kinematycznej: Axis Neuron
  • Tytuł Instruktora Polskiego Związku Narciarskiego
  • Tytuł Trenera Piłki Siatkowej.
Iga_Karasinska

Iga Karasińska

  • Studentka 3 roku prawa i socjologii w ramach Kolegium MISH UW.
  • Finalistka programu Future Leaders Exchange Program, dzięki któremu wyjechała na roczną wymianę do Stanów Zjednoczonych.
  • Stypendystka Yale Young Global Scholars Program.
  • Wieloletnia członkini Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland.
  • Od wielu lat związana z tematyką młodzieżowych rad miast i gmin, wolontariatu oraz aktywności lokalnej. Działa w strukturach Parlamentu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Radzie Samorządu Studentów MISH UW.
  • Obecnie rozwija niezależny think-do-thank ważne sprawy, który działa by podnosić jakość debaty publicznej w Polsce.
  • Prywatnie zainteresowana sferą spraw publicznych, prawem unijnym oraz prawem konstytucyjnym.
NASI ABSOLWENCI NA LUB PO STUDIACH DOKTORANCKICH
197735061_219822653114747_9171515679557356239_n

Arkadiusz Leśniak-Moczuk – doktor nauk prawnych Uniwersytet w Białymstoku Wydział Prawa

Dominik Wierzbicki – studia doktoranckie z chemii (AGH Kraków)

Rafał Rawski – studia doktoranckie z biotechnologii (Rzeszów)

Hubert Zięba – doktorant Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego,absolwent University of Manchester (Wielka Brytania). Jako doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim dwukrotnie otrzymał stypendium od Fundacji Tokijskiej. Studiował na Middlesex University w Londynie (Wielka Brytania), Brooklyn College w Nowym Jorku (USA) i San Francisco State University (USA).

SUKCESY MIĘDZYNARODOWE

Jan Fornal – absolwent Gimnazjum nr 9. Trzykrotnie reprezentował Polskę w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, zdobywając w niej:

Powrót do góry