Nasi mistrzowie

Uczennice naszego liceum odniosły ogromne sukcesy w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization Show Dance 2018. Mistrzostwa odbyły się w dniach 06 – 08.04.2018r. w Kleszczowie.

Mistrzostwo Polski w kategorii FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu T–8 zdobyły:  Aleksandra Gliwa, Zuzanna Łoczyńska, Zuzanna Kuźniar i Ewa Gaweł.

Mistrzostwo Polski w kategorii MINI FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu Soul Dance Dębica zdobyła Gloria Armata.

V-ce Mistrzostwo Polski w kategorii MINI FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu „Kornele” zdobyła Julia Grabowska.

V-ce Mistrzostwo Polski w kategorii FORMACJE SHOW DANCE 12-15 lat z zespołu „Kornele” zdobyły: Daria Serwińska i Hanna Lech.

III miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu „Kornele” zdobyły: Julia Grabowska i Agnieszka Grużewska.

*****

Bracia Życzyńscy – Maximilian i Tomasz – mają na swoim koncie wiele medali, ale ten jest szczególny. Zajęli bowiem I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 16 w Lekkiej Atletyce, pokonując najszybciej sztafetę 4×100 m.

*****

18.11.2017r. odbyły się halowe zawody LDK, w których Monika Kuźniar zajęła II miejsce na dystansie 600m z czasem 1:44:42, zostając wicemistrzynią Polski.

*****

Podczas Międzynarodowego Turnieju  Akrobatyki Sportowej odbywającego się  w Zielonej Górze w kategorii dwójek  męskich seniorów zwyciężył Dominik Poźniak (Klub Akrobatyki Sportowej Rzeszów).
[Szczegóły oraz fotografia medalistów]

*****

O tym, że warto wytrwale ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego przekonuje absolwent Gimnazjum nr 9 – Jakub Tęcza, który w 40. Maratonie w San Francisco zajął 7. miejsce w swojej kategorii wiekowej. W biegu ogółem wystartowało 6585 uczestników z całego świata. Kuba jako czterdziesty minął linię mety.

Gratulujemy! Będziemy mocno trzymać kciuki za sukcesy w kolejnych maratonach.